​Vytvořeno pomocí Wix.com v roce 2019, Vincento Kara

Pokud mě chcete kontaktovat, využijte můj e-mail: vincento.kara@gmail.com

Vyhledat
  • Vincento Kara

CHARLES MANSON

Charles Manson, celým jménem Charles Milles Manson, je jedním z nejznámějších zločinců novodobé Ameriky. Je často nazýván i vrahem, i když nikdy nikoho prokazatelně nezabije. Do povědomí se dostává na konci šedesátých let minulého století, kdy kolem sebe soustředí skupinu mladých lidí, kterou nazývá Rodina, jejíž členové pak spáchají celkem osm brutálních vražd.

Kriminální budoucnost Charlese Mansona se zdá mu být skoro jakoby předurčena. Narodí se 12. listopadu roku 1934 šestnáctileté matce Kathleen Maddoxové, dívce na pokraji společnosti, neustále balancující na hraně zákona. Už ve svém nízkém věku je alkoholička a krátce po Charlesově narození je se svým bratrem odsouzena za přepadení na 5 let do vězení. Charles se pak celé dětství pohybuje ve střídavé péči svých příbuzných, po dětských domovech, či nápravných zařízení, kam se opakovaně dostává za mnohé své přečiny, nejčastěji drobné krádeže. Je svědkem sebevraždy svého strýce a v jedné z polepšoven je dokonce i sexuálně zneužíván. Později je i dvakrát uvězněn a to za krádeže aut a falšování šeků. V mezičase pak prodává prostitutky, stihne se dvakrát oženit, mít dvě děti a dvakrát rozvést.

Ve vězení se Charles Manson seznamuje se scientologickým učením, učí se na kytaru a skládá své první písně, ale co hlavně - osvojí si dovednost empatie, pomocí které dokáže číst v lidech a téměř dokonale zvládne odhadnout jejich slabosti a využít je ve svůj prospěch, čehož v následujících letech plně využije.

Jakmile podruhé vychází z vězení má už v hlavě urovnanou svou vizi apokalypsy. Svět podle něj stojí na prahu rasové války mezi bílými a černými, která bude mít devastující následky. Sociální a rasové pnutí v té době ve Spojených státech cítit je, avšak k žádné válce se neschyluje a to ani po vraždě Martina Luthera Kinga. Manson se tedy rozhoduje, že k jejímu započetí musí dopomoci on sám. Odchází do San Francisca.

 Jsme v 60. letech v Americe, a hnutí, či nazvěme to životním stylem, hippies se nekontrolovatelně šíří, takže pro Mansona není problém přesvědčit přibližně dvacet až třicet hloupých mladých lidí, zejména dívek, aby uvěřili jeho proroctví. Výběr má široký. Vytváří tak svou Rodinu, jejíž členové jsou ochotni se vzdát svého občanského života a povinností ve prospěch drog a nevázaného sexu. Všichni Mansona následují, někteří až fanaticky.

Charles Manson začne upevňovat a stupňovat svůj vliv a to, co se ze začátku dalo nazývat obyčejným kázáním, kdy často citoval i z Bible, se nyní mění v rozkazy. Stále je potřeba rozpoutat onu rasovou válku. A tak zanedlouho následuje několik vražd maskovaných jako akty nenávisti vůči bílým. Oběťmi se stávají nejdříve hudebník Gary Hinman, následně při běsnění v domě režiséra Romana Polanskiho umírají Steven Parent, Jay Sebring, Wojciech Frykowski s přítelkyní Abigail Folgerovou a Sharon Tateová, která je v tu dobu v osmém měsíci těhotenství. Je ubodána šestnácti ranami nožem. Posledními oběťmi se hned následujícího dne stává obchodník Leno LaBianco se svou ženou Rosemary.

Po z počátku ne příliš úspěšném policejním vyšetřování, se však nakonec daří všechny pachatele chytit a odsoudit. Původní tresty smrti jsou bohužel změnou zákona v Kalifornii zmírněny pouze na doživotí. A i když celý svět zná jméno Charlese Mansona, nesmíme zapomínat, že všechny brutální vraždy a s nimi spojená zvěrstva spáchali jiní: Susan Atkinsonová, ta, které se nepříčilo ubodat těhotnou ženu, Patricia Krenwinkelová, Charles Watson, Bobby Beausoleil, Leslie van Houtenová, Marry Brunnerová a Steve Grogan. Jména pro většinu z nás neznámá, ale jména těch, kteří slova přeměnili v činy.

Sám Manson konečně umírá 19. listopadu 2017 po těžké nemoci. Nikdy by se nemělo zapomenout, co jeho sekta spáchala a jak moc naivní a zmanipulovatelní mladí lidé byli a stále jsou.

A dog wags its tail and plays fetch, because humans give it food and water. But take away humans and their handouts and those sweet little puppies will turn into snarling beasts tearing apart rabbits and cats and little children and eating their carcasses for survival. And those are our beloved pets, that share our homes and our beds. What makes us think we're any different? Humans are worse than dogs, because it wouldn't even have to come to survival. If people knew they couldn't die or be punished for anything they ever did, what do you think would happen? Absolute evil strip away the concept of retribution bring down the walls of fear and the true evil nature of humans will gush forth.

- Charles Manson -8 zobrazení