​Vytvořeno pomocí Wix.com v roce 2019, Vincento Kara

Pokud mě chcete kontaktovat, využijte můj e-mail: vincento.kara@gmail.com

Vyhledat
  • Vincento Kara

VRAŽDA ELIZABETH SHORTOVÉ

 Los Angeles, píše se rok 1947, je chladné středeční dopoledne 15. ledna a po ulici s tehdejším názvem Norton 39th Avenue jde paní Betty Bersingerová se svou tříletou dcerou. Míří k obuvníkovi pro opravené boty, když vtom si Betty znenadání všímá, že na protější straně ulice leží v pase rozpůlená krejčovská figurína... 

  Dnes je 15. leden roku 2019 a my se proto přesuneme v čase zpět do roku 1947 a připomeňme si příběh Elizabeth Shortové.

  Elizabeth se narodila 29. července roku 1924 v Bostonu jako třetí dítě (z celkem pěti) Clea a Phoebe May Shortovým. Své dětství tráví výhradně se svou matkou v Medfordu ve státě Massachusetts, neboť je její otec opouští v roce 1930, kdy je Elizabeth pouhých 6 let, a kdy spojené státy a následně celý svět zasahuje finanční krize a on přichází o většinu svého majetku. Elizabeth, až na zdravotní problémy, kdy od přibližně 16 let trpí astmatem a bronchitidou, kvůli kterým zimní měsíce tráví na ozdravných pobytech na Floridě, jinak prožívá obyčejné dětství jako každá jiná dívka. Když jí je 18 let, stěhuje se za svým otcem do Valleya v Kalifornii. Zde spolu oba žijí jeden rok než se přestěhují do Los Angeles, kde Elizabeth získává práci.

V tuto dobu ještě nic nenasvědčuje tomu, že by život Elizabeth neměl být šťastný a poklidný. Jenže ještě téhož roku, co se s otcem usadili v Los Angeles, se natolik pohádají, že Elizabeth odjede do Santa Barbary. Sama. Svého otce již nikdy neuvidí. Od této chvíle lze tvrdit, že se od Elizabeth odklání přívětivý osud a chystá jí cestu utrpení a tragédie.

V Santa Barbaře pak Elizabeth dlouho nepobude, neboť je místní policií přistižena při konzumaci alkoholu. Tehdy je ještě jako nezletilá zadržena a následně poslána zpět k matce do Medfordu. Zde zatím zůstává. Na zimní měsíce začíná dokonce opět odjíždět na Floridu, což jí přináší poslední světlý okamžik jejího života. Tím je major Matthew Michael Gordon Jr., který se do Elizabeth zamiluje a posléze jí dokonce požádá o ruku. Ona souhlasí. Bohužel se svatba nakonec nekoná, neboť Matthew Gordon umírá v boji 10. srpna 1945, pár dní před kapitulací Japonska a ukončením druhé světové války.

Elizabeth zdrcena zármutkem a žalem se následujícího roku vrací do Los Angeles, kde žije svých posledních několik měsíců v marné snaze se prosadit v šoubyznysu.

Píše se rok 1947, je chladné středeční dopoledne 15. ledna a po ulici s tehdejším názvem Norton 39th Avenue jde paní Betty Bersingerová se svou tříletou dcerou. Míří k obuvníkovi pro opravené boty, když vtom si Betty znenadání všímá, že na protější straně ulice leží v pase rozpůlená krejčovská figurína. Jakmile přechází ulici, ihned poznává, že to není figurína, ale lidské tělo. Žena. Zcela nahá. Rozpůlená v pase. Betty se okamžitě rozbíhá domů a volá policii.

Následné vyšetřování lze označit slovem zpackané, neboť police hned od začátku přizve jako výpomoc novináře snad ze všech losangeleských nakladatelství, avšak ti, posedlí senzacechtivostí, více důkazů spíše ničí, než zajišťují. O ta fakta, o která se police však opřít může, jsou ta z pitevní zprávy. A z nich opravdu mrazí...

⁓  Žena měřila 165 cm a vážila 52 kg.

⁓  Na zápěstí obou rukou a nad kotníky nohou se nacházely známky odřenin od provazu - byla tedy spoutána. Ovšem nejen spoutána, ale i zavěšena hlavou dolů a krátce před svou smrtí byla dokonce mučena.

⁓  Na hlavě měla řadu podlitin, které vznikly údery předmětem kulatého tvaru, například tyčí, které způsobily otřes mozku a následnou smrt.

⁓  K rozříznutí těla vedví byl použit obyčejný kuchyňský nůž, který byl použit i k rozříznutí úst na obou tvářích téměř až k uším.

⁓  Další řezné rány byly nalezeny na hrudi, na prsou a v podbřišku.

⁓  Ke znásilnění nedošlo.

⁓  Tělo bylo nakonec pečlivě omyto a potom odhozeno vedle silnice spolu s několika pytli od cementu.

⁓  Bezprostřední příčinou smrti bylo vykrvácení a traumatický šok zapříčiněný otřesem mozku.

Takto tragicky končí příběh Elizabeth Shortové, přezdívané též jako Černá Dahlia. Kdo může spáchat takové zvěrstvo brutality a jaké k tomu má motivy se bohužel už nikdy nedozvíme, neboť pachatele tohoto hrůzného činu se nikdy nepodaří vypátrat.

Elizabeth Shortová je pochována na hřbitově Mountain View v Oaklandu v Kalifornii.5 zobrazení