​Vytvořeno pomocí Wix.com v roce 2019, Vincento Kara

Pokud mě chcete kontaktovat, využijte můj e-mail: vincento.kara@gmail.com

Vyhledat
  • Vincento Kara

VRAŽDY V AMITYVILLE

Byly to ty hlasy. Ty hlasy mě donutily udělat to, co jsem udělal!

Ty hlasy v mojí hlavě! A pak ta dívka v kápi...


Dnes je 12. listopad a my se proto přesuneme v čase zpět do roku 1974, do Spojených států amerických, přesněji do města Amityville na Long Island do státu New York, kde se tehdy odehrála událost, kterou lze označit za více než mrazivou. Příběh však začněme až následujícího dne, který se z počátku jeví jako každý jiný běžně obyčejný den, a snad nikdo by si tehdy nedokázal ani představit, jaké hrůzné tajemství už v tu chvíli skrývá dům na adrese Ocean Drive číslo 112.

Je tedy 13. listopad roku 1974, pozdní odpoledne a mladík jménem Ronald DeFeo právě končí v práci. Jak je jeho zvykem, vyráží do místního baru na pár skleniček s přáteli, kteří ho tam už čekají. Jakmile si však všimnou jeho zádumčivého výrazu ve tváři, začínají naléhat, a on jim po čase rozrušeným hlasem prozrazuje, že někdo patrně zavraždil jeho rodiče. Kamarádi neváhají, volají policii a vydávají se do domu jeho otce, obchodníka Ronalda DeFea staršího, který žije s celou svou rodinou v ulici Ocean Drive. Na místě pak nachází doslova krvavou lázeň.

Ronald DeFeo starší leží se svou ženou Louisou v posteli v jejich ložnici v přízemí. Oba jsou střeleni do zad. A nejsou jediní. Záhy se nachází mrtvá těla Ronaldových sourozenců: dvanáctiletého Marka, devítiletého Johna a třináctileté Allison. Všichni jsou též chladnokrevně zastřeleni ve svých postelích. Jako poslední se pak nachází tělo osmnáctileté Dawn, která jako jediná v posteli neleží, patrně ji výstřely probudily a ona vraha vyrušila. Byla střelena přímo do obličeje.

Hlavním podezřelým se ihned stává Ronald DeFeo mladší, který při výpovědi na policii předkládá jednu smyšlenou verzi události za druhou, například, že vraždila jeho matka, sestra Dawn, nebo dokonce místní mafie. Nakonec se však pod tíhou důkazů přiznává, otci totiž před pár dny ukradl 20 tisíc dolarů a hlasy v jeho hlavě mu následně začaly tvrdit, že ho za to otec s matkou chtějí zabít, proto se musel bránit. A když mu prý přibližně ve tři hodiny a patnáct minut v noci jakási žena v kápi vkládá pušku do rukou, tak neváhá. Nedokáže se však poté, co zastřelí své rodiče, ovládnout a vyvraždí i zbytek svojí rodiny.

Ronald DeFeo je odsouzen za šestinásobnou vraždu dohromady na 125 let odnětí svobody. Tím by případ mohl být uzavřen a zapomenut, jako mnoho dalších, ovšem objevuje se několik zvláštních okolností, které amityvillské vraždy zahalí závojem tajemna a vzbudí vášnivé debaty.

O tom, že Ronald DeFeo spáchal tento čin, není pochyb, povahově je agresivní, závislý na drogách a u sebe v pokoji tajně skrývá zbraně. Záhadná je ovšem ta vražedná zbraň, puška Marlin 336C, která při každém výstřelu vydává tak hlasitou ránu, že by první výstřely museli slyšet i sousedé, natož aby nevzbudily děti v horním patře. Oni však i nadále spí ve svých pokojích a sousedé, dle výpovědí, jediné, co slyší, je štěkot psa, i když musí vyjít minimálně šest velmi hlasitých výstřelů.

Druhou záhadou se stává výpověď jednoho policisty, který má tu noc hlídku a v inkriminovanou hodinu zrovna projíždí kolem domu. Prý si všímá dívčí postavy v kápi, jak za domem cosi odhazuje do řeky. Do míst, kde se později nachází vražedná zbraň. Onu ženu v kápi zmiňuje i sám Ronald v jedné ze svých výpovědí, ale nikdy se nezjistí, kým byla a jakou roli v této hrůzné události sehrála.

Vrah tedy po právu končí za mřížemi na zbytek svého života, ovšem tyto otázky zůstanou patrně navždy nezodpovězené. Celý háv tajemnosti pak ještě umocní události, které se o více než rok později označí jako Horor v Amityville. Ale to už je zase jiný příběh...5 zobrazení