​Vytvořeno pomocí Wix.com v roce 2019, Vincento Kara

Pokud mě chcete kontaktovat, využijte můj e-mail: vincento.kara@gmail.com

Vyhledat
  • Vincento Kara

VRAŽDY V KEMPU SCOTT

Dnes je 13. červen, teploty vytahují rtutě teploměrů do tropických výšin, blíží se letní prázdniny a také se pomalu připravují dětské tábory. A jeden takový se pořádá i v hustých lesích okresu Mayes v Oklahomě v roce 1977. Jaké hrůzy se následně na tomto místě odehrají, to by nikoho ani ve snu nenapadlo.

Okolo sedmé hodiny večerní do kempu s názvem Scott přijíždí dívčí skautský oddíl. Dívky a jejich vedoucí se ubytují v již připravených stanech okolo lesního palouku a jak je vidno, všichni se těší na mnoho dní legrace, zábavy a her.

Hned první večer však přichází silná bouře. Jedna z vedoucích tábora, Carla Wilhiteová, po čase v rozhovoru pro novináře vzpomíná, že uprostřed noci zaslechla jakési hrdelní zvuky nepodobající se lidským, ani žádným zvířecím. Vyšla proto ven ze stanu se porozhlédnout, ale byla sama a strach jí neumožnil cokoliv udělat, takže se, jakmile zvuky během chvíle pominuly, vrátila zpět do stanu a usnula. Ve zbytku noci jí už nic neprobudilo.

Druhý den ráno pak jde do sprchy za táborem, když v tom u cesty mezi stromy spatří jakési pytle. Jak se přibližuje blíž a blíž, v domnění, že jde o vybavení tábora, zjišťuje, že se nejedná o pytle, nýbrž o spacáky. A když pod jedním z nich nalézá tělo malé dívky, zhrozí se a běží pro ostatní vedoucí.

Celkem zde leží tři spacáky, tři těla skautek patřící do oddílu - Lori Lee Farmerová, 8 let, Doris Denise Milnerová, 10 let, a Michelle Heather Guseová, 9 let. Nepřekvapivě jsou všechny z jednoho stanu, stanu číslo 8, který stojí na kraji lesa, přibližně 140 metrů od místa hrůzného nálezu a asi 80 metrů od stanu patřící Carle. Okamžitě je přivolána policie a odvoz pro ostatní. Kemp tak do pár hodin opouští všechny děti a zaplňují jej policisté a vyšetřovatelé, dokonce i agenti FBI.


zleva: Michelle Heather Guseová, Lori Lee Farmerová, Doris Denise Milnerová

Ti po zajištění místa činu a ohledání těl shromažďují šokující fakta. Všechny tři dívky byly spoutány, znásilněny a zabity uškrcením nebo údery do hlavy. Údery něčím, co mohlo být kladivo a tyč, páčidlo, či cokoliv dlouhého - je tedy možné, že pokud byly použity dva druhy zbraně, pachatelé mohli taktéž býti dva, čemuž by nasvědčovalo i to, že pouta z provazů byla uvázána dvěma různými uzly. Dívčin stan byl plný krve, celé běsnění tedy muselo trvat delší dobu a k zabití pravděpodobně došlo už zde. Kdyby Carla té noci pobrala více odvahy, možná mohla ještě všemu zabránit. Ale je spíše pravděpodobnější, že by druhého den ležela mrtvá v lese u cesty spolu s dívkami.

Podezření následně padá na indiána Gena Leroy Harta, který se po nedávném útěku z vězení ukrývá právě v místních lesích. Vyhlašuje se pátrání, kterého se účastní na stovku policistů a dobrovolníků, ovšem i tak trvá celý rok, než Harta naleznou. Je vzat do vazby, ale mnoho důkazů, zejména otisky prstů a otisky menší velikosti bot na místě činu, určí, že on pachatelem není. Sám následně za dva roky umírá na infarkt ve vězení, kam je i tak umístěn za předešlé kriminální činy.

Kemp je po této hrůzné události uzavřen a od té doby chátrá. Případ se nikdy nepodaří vyřešit, ani když se o mnoho let později provedou testy DNA. Brutální vrah tak unikl spravedlnosti a možná se dodnes pohybuje v okolí lesů v Oklahomě. Svobodný.20 zobrazení