​Vytvořeno pomocí Wix.com v roce 2019, Vincento Kara

Pokud mě chcete kontaktovat, využijte můj e-mail: vincento.kara@gmail.com

Vyhledat
  • Vincento Kara

WISH UPON


Clare je středoškolačka. Má dvě nejlepší kamarádky, ale jinak je celkem neoblíbená a od pár spolužaček i šikanovaná. Jako malé dítě přišla o svou matku, která spáchala sebevraždu, tudíž vyrůstala a nyní žije pouze se svým otcem Jonathanem. A ten je dost podivín, minimálně ve své zálibě objíždět a přehrabovat popelnice v okolí, aby sesbíral vyhozené věci, které by se mu mohly hodit. A to Clare na oblíbenosti ve škole vůbec nepřidává.

Vše se mění jednoho dne, když Jonathan najde orientálně vypadající hrací skříňku. Daruje jí své dceři a ona mezi mnoha čínskými znaky rozpozná, že je kouzelná a dokáže jejímu vlastníkovi splnit sedm přání. Co by se tak mohlo stát, řekne si Clare, když vysloví to první. A ono se k jejímu překvapení hned druhý den opravdu splní! A proto vyslovuje další a další přání, ovšem postupem času zjišťuje, že každé z nich je vykoupeno krvavou smrtí. Clare tak začíná bojovat sama se sebou, zda tuto cenu dokáže přijmout výměnou za vysněný nový život...

Svědomí jí zlomí až smrt otce při šestém přání a tak jako to poslední si vyžádá, aby se vše vrátilo zpět do doby, kdy žádnou skříňku nevlastnila... Stane se. Vrátí se v čase zpět. Ovšem kdo skříňku jednou vlastní, nemůže se jejího prokletí už nikdy zbavit a Clare tak vyslovením sedmého přání přichází o svou duši.

Wish Upon je snímek, který je i není dobrý. Námět je zajímavý, i když ne zrovna dvakrát originální. Zpracování zejména díky hereckému výkonu Joey Kingové je obstojné, ale celkově je scénář zaměřený spíše na mladší publikum, protože hlavní hnací silou v jednání Clare je touha být bohatá a oblíbená dívka, která chodí se svým vytouženým klukem, a jejíž otec nevybírá popelnice. Ale i přesto, že se děj točí kolem náctiletých na střední škole, není zase až tak hloupý, jak by prostředí mohlo evokovat. Zajisté, nalezneme zde několik scén, kdy chování postav nepochopíte, ale není jich tolik, jako ve filmech stejného žánru zpravidla vídáme. Vše je takové ano i ne zároveň. Velká škoda také je, že scenáristé více nepracovali s myšlenkou, že by se každé dobře myšlené přání následně obrátilo v něco špatného. U některých nám to sice naznačí, ale neurčitě a spíše jako vedlejší produkt vývoje děje. Příběh by se ale tak stal zajímavějším a mravokárnějším - nebuďte chamtiví, jinak vás stihne trest! A buďte rádi za to, co máte, vždy může být hůř!

Hodnotím slabými třemi hvězdičkami, snímek je ve svém žánru silný průměr, ale jak jsem již zmínil, nejsem cílová skupina, je zaměřen na ty mladší.

originální název: Wish Upon

rok uvedení: 2017

režie: John R. Leonetti / scénář: Barbara Marshall

hrají: Joey King, Ryan Phillippe, Ki-hong Lee, Shannon Purser, Sydney Park


HODNOCENO 4/5

8 zobrazení